High quality digital printing

we're on top of it!

You're meeting our work almost everywhere... 
In malls, on the airports, in your post box, in the restaurants 
or on that race, you'll be running next week....

Modern technology

always something new, always eco-friendly...

We're always monitoring the current trends and innovations and pack our production with the most advanced machines. That is how we're always able to provide the best quality, short production lead times and a wide range of products.
Since 2012, ecological operation is of the highest focus for us.


.

All-around service

PrintPoint-ers do the maximum for your satisfaction!

We're bringing you not just the high quality printing - but also a complex and flawless service. Every customer has his contact person that helps with each request, prepares quotes, communicates with the graphic studio and always has the information on the actual status of your orders.


.

.

High reliability

Not once, but every time!

Ani skvělé systémy, ani kompetentní zaměstnanci, ani nikdy nekončící ladění nejmenších detailů samo o sobě nestačí. Hlavní je zápal pro práci každého z nás! Práce nás totiž baví a tak je pro nás přirozená touha po dokonalosti!

.


.

Neotřelá řešení

Ať se jedná o kalendář, kartonový stojan, pozvánku nebo jen třeba způsob umisťování fotek nejlepších pracovníků na Vaši recepci. Vždy se snažíme poradit co nejlépe a zároveň přijít s neotřelým nápadem, nebo řešením.

..

Barvy, barevnost a kalibrace

Dokonalé a moderní stroje, ekologické barvy, špičkové RIPy, kalibrované monitory, správné náhledové osvětlení, dennodenní barevné kalibrace. Navíc dostatečně kvalifikovaní zaměstnanci se zájmem o výsledek!.

Our customers

So that you know we're not lying ;-)

Recent news

what's happening

Call us... +420 261 219 838

Company

About us
PrintPoint-ers
News
Our work system
Career

Inquiry