Vše o polepech aut

Co byste měli nebo mohli vědět ...

Vzory a nákresy

V případě, že si děláte grafiku sami, můžeme Vám poskytnout na základě předobjednávky podklady na požadované vozy v ai. Máme k dispozici rozsáhlý katalog typů aut, který neustále aktualizujeme.

Dodání dat

Data na polep aut potřebujeme dodat otevřená, nejlépe v Ilustrátoru a s texty převedenými na křivky.

Dodací lhůty

Od dodání dat pro tisk se běžně pohybují kolem týdne. V případě že raelizujeme i návrhy a přípravu pro tisk v našem studiu, tak se většinou pohybujeme kolem 3 týdnů.

To neznamená, že neumíme zrychlit! Lze vše zvládnout i za tři dny, ale pro dlouhodobé aplikace, které mají vydržet a vypadat doporučujeme rozhodně více času.

Odolnost a životnost samolepících fólií zvýšíme laminací

Laminace s UV filtry používáme takřka na veškeré polepy aut a vždy jsou ve stejné kvalitě s podkladovou folií. Pouze pro krátkodobé aplikace (do 1 roku) je použití laminací zbytečné.

Používané fólie

Pro naše aplikace na polep aut používáme odzkoušené samolepící fólie značek 3M a AVERY a to jak s permanentními tak nepermanentními lepidly.

Pro polep aut se nejčastěji používají lesklé fólie, některé  jsou k dispozici i v matném provedení. Pro speciální aplikace se s úspěchem používají i reflexní folie. A to jak pro řezanou grafiku, tak i tiskové. Tiskové reflexní folie na polep aut pak mohou vytvářet velice zajímavé efekty.

Pro okení grafiku se používají tzv. one way folie s atesty pro použití na motorových vozidlech. Ty umožní vidět ven, ale z venku je viditelná reklama. Nejčastěji se využívají pro polep zadních a bočních oken.

Pro krátkodobé nebo občasné polepy se využívají buď snadno odstranitelné monomerické folie nebo magnetky.

Dále máme v nabídce velké množství speciálních folií např. metalické fólie, perleťové fólie, carbonové folie, matné fólie...

Technologie tisku

Pro polep aut využíváme výhradně 6-ti barevné latexové stroje HP 370. Jejich hlavní předností je vysoká kvalita tisku 1200dpi! Dále ekologicky čistý tisk bez zápachu a škodlivých výparů. Tisk z našich latexových plotrů je navíc bez bandingu (pruhování) díky pokročilé technologii sledování posunu materiálu.

Ořezy do tvaru

Na vaše auta můžeme udělat polep libovolného tvaru. Díky řezacím plotrům SUMMA a ZUND G3 umíme vyřezávat do tvarů libovolné folie.

Naše standardní záruky na polepy včetně tisku

fólie litá: 2 roky
fólie polymerická: 2 roky
fólie one way: 0,5 roku
plotrové a speciální fólie: až 7 let

důležité informace o záruce:
Platnost záruk na polep aut je platná pouze v případě, že klient dodrží podmínky pro lepení a následné používání. Tyto podmínky jsou podrobně uvedeny na předávacím formuláři. Jedná se především o dobu kdy může auto po instalaci polepu odjet a dále jestli se klient dostaví na kontrolu polepeného vozidla v termínu mezi 3 - 4 týdnem po předání polepeného vozidla.

Podrobné podmínky lze probrat s naším obchodníkem.

Údržba fólie v prvních dnech a týdnech

Dodržení v prvních dvou dnech:

nevystavovat vozidlo s aplikovanou fólií příliš vysokým změnám teplot
(rozdíl by neměl přesáhnout 10 stupňů celsia)

1. týden: fólie se nesmí mýt v myčkách s kartáčovým mytím s horkým voskem a vysokotlakými přístroji

2. týden: se může umývat v myčkách bez vysokotlakého mytí a horkého vosku

3. týden: se může do všech typů myček, ale nedoporučuje se mytí organickými čistícimi prostředky

V dalších týdnech se může používat většina čistících prostředků, kromě organických prostředků a většiny různých typů rozpouštědel. Závady na fólii je nutné hlásit neprodleně na vyroba@printpoint.cz, tak aby se dala závada odstranit v záruce. Při pozdějším nahlášení nebude možné uplatnit záruku.

Rizika neznačkové samolepící fólie

nedodržení spávných technologických postupů či používání levných neznačkových materiálů riskujete:

předčasnou ztrátu barevnosti tisku
odlepování fólie
problémy při odstraňování fólie po akci

Dokážeme zajistit

- grafiku
- atesty
- certifikáty
- odstranitelnost