Vše o polepech aut

Co byste měli nebo mohli vědět?


Vzory a nákresy

V případě, že si děláte grafiku sami, můžeme Vám poskytnout na základě předobjednávky podklady na požadované vozy v ai. Máme k dispozici rozsáhlý katalog typů aut, který neustále aktualizujeme.

Dodání dat

Data na polep aut potřebujeme dodat otevřená, nejlépe v Ilustrátoru a s texty převedenými na křivky.

Dodací lhůty

Od dodání dat pro tisk se běžně pohybují kolem týdne. V případě že realizujeme i návrhy a přípravu pro tisk v našem studiu, tak se většinou pohybujeme kolem 3 týdnů.

To neznamená, že neumíme zrychlit! Lze vše zvládnout i za tři dny, ale pro dlouhodobé aplikace, které mají vydržet a vypadat,  doporučujeme rozhodně více času.

Odolnost a životnost samolepících fólií zvýšíme laminací

Laminace s UV filtry používáme takřka na veškeré polepy aut a vždy jsou ve stejné kvalitě s podkladovou folií. Pouze pro krátkodobé aplikace (do 1 roku) je použití laminací zbytečné.

Používané fólie

Pro naše aplikace na polep aut používáme odzkoušené samolepící fólie značek 3M a AVERY, a to jak s permanentními, tak nepermanentními lepidly.

Pro polep aut se nejčastěji používají lesklé fólie, některé jsou k dispozici i v matném provedení. Pro speciální aplikace se s úspěchem používají i reflexní fólie. A to jak pro řezanou grafiku, tak i tiskové. Tiskové reflexní folie na polep aut pak mohou vytvářet velice zajímavé efekty.

Pro okení grafiku se používají tzv. one way folie s atesty pro použití na motorových vozidlech. Ty umožní vidět ven, ale z venku je viditelná reklama. Nejčastěji se využívají pro polep zadních a bočních oken.

Pro krátkodobé nebo občasné polepy se využívají buď snadno odstranitelné monomerické folie nebo magnetky.

Dále máme v nabídce velké množství speciálních folií např. metalické fólie, perleťové fólie, carbonové folie, matné fólie...

Technologie tisku

Pro polep aut využíváme výhradně 6barevné latexové stroje HP 370. Jejich hlavní předností je vysoká kvalita tisku 1200 dpi! Dále ekologicky čistý tisk bez zápachu a škodlivých výparů. Tisk z našich latexových plotrů je navíc bez bandingu (pruhování) díky pokročilé technologii sledování posunu materiálu.

Ořezy do tvaru

Na vaše auta můžeme udělat polep libovolného tvaru. Díky řezacím plotrům SUMMA a ZUND G3 umíme vyřezávat do tvarů libovolné folie.

Naše standardní záruky na polepy včetně tisku

fólie litá: 2 roky
fólie polymerická: 2 roky
fólie one way: 0,5 roku
plotrové a speciální fólie: až 7 let

Důležité informace o záruce:
Platnost záruk na polep aut je platná pouze v případě, že klient dodrží podmínky pro lepení a následné používání. Tyto podmínky jsou podrobně uvedeny na předávacím formuláři. Jedná se především o dobu, kdy může auto po instalaci polepu odjet a dále jestli se klient dostaví na kontrolu polepeného vozidla v termínu mezi 3. a 4. týdnem po předání polepeného vozidla.

Podrobné podmínky lze probrat s naším obchodníkem.

Údržba fólie v prvních dnech a týdnech

Dodržení v prvních dvou dnech: nevystavovat vozidlo s aplikovanou fólií příliš vysokým změnám teplot (rozdíl by neměl přesáhnout 10 stupňů celsia)

1. týden: fólie se nesmí mýt v myčkách s kartáčovým mytím s horkým voskem a vysokotlakými přístroji

2. týden: se může umývat v myčkách bez vysokotlakého mytí a horkého vosku

3. týden: se může do všech typů myček, ale nedoporučuje se mytí organickými čisticími prostředky

V dalších týdnech se může používat většina čistících prostředků, kromě organických prostředků a většiny různých typů rozpouštědel. Závady na fólii je nutné hlásit neprodleně na vyroba@printpoint.cz takm aby se dala závada odstranit v záruce. Při pozdějším nahlášení nebude možné uplatnit záruku.

Rizika neznačkové samolepící fólie

Nedodržení správných technologických postupů či používání levných neznačkových materiálů riskujete:

předčasnou ztrátu barevnosti tisku
odlepování fólie
problémy při odstraňování fólie po akci

Dokážeme zajistit

- grafiku
- atesty
- certifikáty
- odstranitelnost